Biustonosz do sukienki bez pleców

Posted by on Cze 8, 2017 in Aktualności | 0 comments

Biustonosz do sukienki bez pleców

 

Wiosna i lato to czas w którym dużo częściej nosimy sukienki.  Dlatego dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaką bieliznę do tego rodzaju garderoby powinniśmy nosić ?

Specjalnie zaprojektowaną do tego celu konstrukcją jest tzw.  krzyżak. Charakteryzuje się tym, że ramiączka są nieco szerzej rozstawione, a tył biustonosz obniżony. Uzyskuje się to poprzez wprowadzenie specjalnej taśmy, która łączy boki biustonosza, krzyżuje się na plecach i jest zapinana z przodu pod biustem. Czasami można spotkać specjalne przedłużki, spełniające tę samą rolę, które przypina się do oryginalnych zapięć biustonosza.

 

 

Biustonosz do sukienki z odkrytymi ramionami

W tym wypadku mamy kilka rodzajów biustonoszy . Najpopularniejsza jest biustonosz bez ramiączek. Pamiętamy, że na to na obwodzie ma opierać się 80% ciężaru biustu, więc praktycznie każdy biustonosz z odpinanymi ramiączkami może spełniać tę rolę. Aby jednak zwiększyć pewność noszenia takiego biustonosza, producenci często wykańczają górną krawędź miseczki taśmą silikonową.

biustonosz do sukienki bez pleców
Bywają tzw. przedłużone modele lub inaczej półgorsety czyli normalny biustonosz z szeroką taśmą pod biustem mającą zapewniać lepsze wsparcie.

biustonosz do sukienki bez plecówPółgorset Nicole

Innym rozwiązaniem może być zastosowanie przeźroczystych ramiączek silikonowych. Każdy biustonosz z odpinanymi ramiączkami możemy w ten sposób „przystosować” do sukienki.

 

ramiączka przeźroczyste
Innym rozwiązaniem może być bandeau czyli rodzaj opaski na biust. To rozwiązanie polecane jest jednak paniom z mniejszym biustem. Klasyczny bandeau to elastyczny pas materiału wystarczająco szeroki, by zakryć piersi. Ma taką samą szerokość na całym obwodzie. Obecnie można spotkać bandeau z fiszbinami.

biustonosz do sukienki bez pleców biustonosz do sukienki bez pleców
Jeszcze innym rozwiązaniem może być biustonosz silikonowy, przyklejany do piersi lub boków. Rozwiązanie polecane paniom z mniejszym biustem.

biustonosz do sukienki bez pleców
Biustonoszem, który sprawdzi się w przypadku sukienek z odkrytymi ramionami, ale również sukienek z odkrytymi plecami jest wspomniany już biustonosz z odpinanymi ramiączkami. Po angielsku nazywany „multiway” – czyli wrzechstronny – daje zgodnie z nazwą kilka możliwości użycia ramiączek. Najpopularniejsze to ramiączka skrzyżowane na plecach i jedno ramiączko na szyję.

 

biustonosz do sukienki bez pleców
Kolejnym biustonoszem, który może okazać się przydatny do niektórych sukienek, jest – racer back , lub inaczej T-back. Jest to rodzaj biustonosza, w którym ramiączka łączą się na środku pleców i schodzą w dół do obwodu  już jako jedno. To rozwiązanie  najczęściej spotykamy w stanikach sportowych, ale są też klasyczne biustonosze z takim układem ramiączek.

biustonosz do sukienki bez pleców

Wspomnieliśmy już o akcesoriach, które pomogą dostosować biustonosz do sukienek bez pleców, czyli przeźroczystych ramiączkach i przedłużkach do obniżania zapięcia na plecach. Warto jeszcze wspomnieć o plastikowych elementach , które pomagają łączyć ramiączka na plecach.

biustonosz do sukienki bez pleców

 

Jak widać są duże możliwości by znaleźć odpowiedni biustonosz do sukienki bez pleców, tak by nie był elementem przeszkadzającym gdy założymy swoja ulubiona sukienkę.

Zapisz